Rezerwat Prządki

Rezerwat Prządki Szlaki Mapa Galeria Zakwaterowanie

Gdzie szukać zleceń i na co zwracać uwagę


Ci z nas, którzy zaczynają swoją pracę, jako freelancerzy, nierzadko mają problem z poszukiwaniem sensownych zleceń. Ostateczny wybór nie jest łatwy. W grę wchodzi bowiem nie tylko zlecenie, jako jedno pojedyncze wykonanie. To w końcu kwestia pracy. Wysiłku, jaki wkładamy w jej zdobycie i należyte wykonanie. To kwestia budowania swojego doświadczenia, nauki i efekty, które pozwalają w przyszłości zaprezentować się, z jak najlepszej strony.

ogłoszenia - praca - zlecenia

ogłoszenia – praca – zlecenia

Miejsc ze zleceniami dla freelancerów nie brakuje. Problemem staje się jednak fakt, że nie wszystkie z nich oferują wartościowe zlecenia. Nie wszystkie z nich same w sobie są wartościowe. Wpływa na to bezpośredni kontakt z osobami zarządzającymi daną platformą, możliwości zarobkowania, regularność wypłat, prowizje czy inne dodatkowe opłaty, które niejednokrotnie utrudniają sprawę. No i finalnie trochę formalności, przez które też trzeba przebrnąć. Na co warto zwracać uwagę? Najczęściej wszystkie istotne informacje znajdujemy w regulaminach, dostępnych opisach czy różnego rodzaju dokumentach. Jeśli nie mam pewności, który portal bądź platforma spełnią nasze oczekiwania, warto wybrać ten, który oferuje możliwość wypróbowania z pomocą bezpłatnego konta. Nierzadko bezpłatne konto opiewa na pewne ograniczenia. Na początek, gdy zlecenia i ich zdobywanie nie są dla nas jednak codziennością i brakuje nieco doświadczenia w tej kwestii, z powodzeniem można spróbować zacząć od tej strony. Ne bezpłatnym koncie zdążymy zorientować się, jak wygląda regularność zleceń. Sposób oceniania czy też ich przyznawania. Pośród niektórych portali istnieją rozmaite systemy oceniania, które teoretycznie mają pomagać zdobywać zlecenia. Niestety rzeczywistość może być nieco inna.

Taka automatyczna forma oceniania może być nie zawsze rzetelna. Tym bardziej, gdy to zleceniodawca decyduje o przyznaniu konkretnej liczby punktów bądź danej oceny, a niestety z różnych względów nie robi tego w sposób uczciwy. Nie mniej ważnym aspektem pozostaje kontakt z właścicielami czy też administratorami platformy. Osobami, które odpowiadają chociażby za regularną wypłatę zebranych środków. Do tego dochodzi regularność zleceń i opłaty, z jakimi przyjdzie nam się zmagać. Teoretycznie dobrze płatne zlecenie, po odciągnięciu prowizji i składki na podatek, może się okazać niewarte naszej pracy i czasu na nią poświęconego. W tej kwestii nie ma reguły, bo każda platforma na zlecenia rządzi się swoimi prawami. Oferuje inne możliwości, dodatkowe opcje, jak i może opiewać jedynie na konkretny rodzaj zleceń, odnośnie danej branży. Warto zatem poszukać przynajmniej kilku dostępnych serwisów tego typu. Poszukać opinii i samodzielnie ocenić je pod kątem tego czy są w stanie spełnić nasze oczekiwania. Spośród wielu „bubli” wciąż udaje się znaleźć takie miejsca, które nie bez powodu cieszą się dobrą opinią. Zarówno ze strony wykonawców, jak i zleceniodawców. Na początek mamy zatem doskonałe rozwiązanie. Miejsce, z którego warto skorzystać. Byleby wybrać je świadomie i dobrze. Tak, by spełniało nasze oczekiwania.

 

 

Comments are closed.

Rezerwat Prządki:
Szlaki
- Strzelnica - Sucha Góra
- Czarnorzeki - Dział
- Odcinek Kamieniec-Prządki
- Prządki-Strzelnica
- Przy Zamku Kamieniec
Mapa
Galeria
Zakwaterowanie
BLOG