Rezerwat Prządki

Rezerwat Prządki Szlaki Mapa Galeria Zakwaterowanie

Wykorzystanie palet przy aranżacji mieszkania lub ogrodu


Każdy z nas na pewno planuje sobie jak będzie wyglądało jego przyszłe mieszkanie. Przeglądamy różne katalogi, strony internetowe w poszukiwaniu inspiracji, aby łatwiej było nam zaaranżować całą wolną przestrzeń. Niektórzy szukają bardziej oryginalnych rozwiązań, które sprawią, że całość będzie wyglądać oryginalnie i niepowtarzalnie. Jeśli i my chcemy właśnie w taki sposób urządzić nasze mieszkanie to znakomitym rozwiązaniem będzie wykorzystanie palet do realizacji różnych mebli czy nawet wieszaków na ubrania, łóżka itp.

Możliwości tworzenia mebli z palet są na prawdę ogromne. Jesteśmy tutaj w stanie zrobić praktycznie wszystko. Warto więc zastanowić się nad tematem oraz przemyśleć to, czy na pewno chcemy wydawać około 1000 zł za stylową ławę do salonu, jeśli jesteśmy w stanie zrobić ją sami za około 150zł, a co więcej będzie zdecydowanie meblem godnym podziwu, oryginalnym i wprowadzającym niesamowitą atmosferę do pomieszczenia, w jakim to się znajdzie. Tak właśnie działają meble wykonane z palet. Realizacja stolika jest niezwykle prosta. Wystarczy, że zakupimy 2-3 palety i złączymy je ze sobą, wyczyścimy oraz pomalujemy na dowolny kolor jaki nam się tylko podoba. Dla lepszego efektu możemy zamówić u szklarza szybę na wymiar, którą kolejno położymy na takim stoliku. Mebel tego typu z pewnością będzie zachwycał swoim wyglądem, a ponadto będzie bardzo funkcjonalny. Dla osób, które lubią przenosić lub przesuwać takie rzeczy dobrym rozwiązaniem będzie dokupienie specjalnych kółek z hamulcami, które to przyczepimy na spód palet. Dzięki temu będziemy mieli wspaniały stolik kawowy z kółkami. Oczywiście stolik to nie jedyna rzecz, którą możemy zrobić z palet. Ciekawym rozwiązaniem może być takie zastosowanie palety jako wieszaka na ubrania w korytarzu. Również oczyszczona i pomalowana paleta ląduje na naszej ścianie, a do niej doczepiamy w dowolnych miejscach haczyki na ubrania czy klucze itp. Jest to bardzo funkcjonalna i świetnie wyglądająca rzecz, którą warto zrealizować.

Meble z palet to nie tylko rzecz, która nadaje się do wnętrza naszego mieszkania czy domu. Możemy sprawić sobie na prawdę znakomite meble przeznaczone czy to na taras czy balkon lub do ogrodu. Musimy jednak pamiętać, że w takim przypadku drewno musi zostać pomalowane specjalnym impregnatem, który to ochroni je przed warunkami atmosferycznymi czy szkodnikami. Jednak zestawy takie będą znakomitym uzupełnieniem naszego ogrodu czy także tarasu, a w dodatku bardzo komfortowym zestawem wypoczynkowym.

Comments are closed.

Rezerwat Prządki:
Szlaki
- Strzelnica - Sucha Góra
- Czarnorzeki - Dział
- Odcinek Kamieniec-Prządki
- Prządki-Strzelnica
- Przy Zamku Kamieniec
Mapa
Galeria
Zakwaterowanie
BLOG